Yağsız kendinden yağlamalı rulmanlar nasıl seçilir

May 26, 2020
hakkında en son şirket haberleri Yağsız kendinden yağlamalı rulmanlar nasıl seçilir

Nasıl seçiliryağsız kendinden yağlamalı yataklar

VIIPLUS, öncelikle kayar yatak parçaları petrol ve gaz endüstrisine odaklanan, çeşitli endüstri gereksinimlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere uyarlanmış kendinden yağlamalı rulman ürünleri üreten, büyüyen bir üreticidir.

 

Kendiliğinden düzleşen yatağın yapısı, yatak matrisinin metal çatışma yüzeyinde uygun boyutta delikler geliştirmek ve yerleştirmek ve metal manşon üzerine kakmalı molibden disülfid ve grafitten yapılmış karmaşık kendiliğinden düzleşen bloğu yerleştirmektir.Katı yumuşatma maddesinden yapılan kompozit yatak, %25-65'lik bir sürtünme alanına sahiptir. Katı kendiliğinden yumuşayan blok, normal olarak 280°C'de çalışabilir. Ancak, düşük mekanik mukavemeti nedeniyle, taşıma kapasitesi zayıftır ve deformasyona eğilimlidir. pürüzsüz bir rol oynamak için pürüzsüz bloktan yatak rolünün metal bir parçasını oluşturan bu kusuru bastırmak için metal delik oluğuna yerleştirilebilir.

 

Bu kendinden pürüzsüz yatağın pürüzsüz mekanizması, şaft ve manşon arasındaki kayma çatışması sürecinde, kendinden pürüzsüz veri molekülünün bir kısmının küçük düzlem dışı doldurmak için şaftın metal yüzeyine aktarılmasıdır. ve mil ile manşon arasındaki yapışkan aşınmayı önlemek için öğütme için katı bir fotosinovyum oluşturmak üzere kararlı bir katı fotosinovyum tabakası oluşturulur. Bu makul bağlantı, bakır alaşımı ve metal olmayan aşınma azaltma verilerinin tamamlayıcı güçlerini özetlemektedir. yağsız, yüksek sıcaklık, yüksek yük, düşük hız, kirlilik önleyici, korozyon önleyici, güçlü radyasyon ortamında hareket genliği ve ayrıca su veya diğer çözeltilerdeki uygulama için özellikle uygundur. pürüzsüz gres ile ıslatılamaz.